Przed Sądem Okręgowym w Płocku kończy się proces o zabójstwo dziennikarza z Mławy Łukasza Masiaka. 21 marca br. odbyła się ostatnia rozprawa, na której sąd zamknął przewód sądowy i udzielił głosu stronom. Prokurator wniósł o karę 25 lat więzienia dla oskarżonego o ten czyn Bartosza N. Natomiast obrońca chce zmiany kwalifikacji prawnej czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Wniósł także uwzględnienie okoliczności łagodzących przy wymiarze kary.

Wyrok zostanie ogłoszony 4 kwietnia br. o godz. 14:00 w SO w Płocku.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 r. w jednym z mławskich lokali. Łukasz Masiak miał zginąć w wyniku silnego kopnięcia w głowę.

Zdaniem prokuratury śmierć dziennikarza była wynikiem zatargu towarzyskiego, nie była związana z jego działalnością zawodową. Jednak według wdowy po dziennikarzu (występuje w procesie jako oskarżyciel posiłkowy) zabójstwo Masiaka mogło mieć związek z jego pracą.

 

CMWP SDP monitorowało sprawę:

List otwarty do minister Teresy Piotrowskiej – http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=669

Apel do prokuratury o przeprowadzenie kontroli w sprawie śledztwa dotyczącego śmierci dziennikarza – http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=735 http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=753

 

PW, „Nowy Kurier Mławski”