Stanowisko ZG SDP na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji
22 stycznia b.r. ZG SDP przyjął stanowisko w sprawie nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji. Jest ono negatywne. Zdaniem SDP zmiany wprowadzają chaos, destabilizację i polityczną kontrolę polskiego systemu medialnego, zarówno w odniesieniu do mediów publicznych, koncesjonowanych nadawców prywatnych, jak i wszystkich, który tworzą treści w Internecie. Stanowisko zostało przyjęte jednogłośnie, podpisali się pod nim wszyscy członkowie ZG SDP. Stanowisko ZG SDP ws. nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji pryjęte Ustawa o radiofonii i telewizji to jedna z dwóch obok Prawa prasowego najważniejszych ustaw regulujących polski system medialny. 5 grudnia ub. roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowała do konsultacji publicznych [...]