W poniedziałek (09.11.) przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa z powództwa spółki Ciech S.A. przeciwko Antoniemu Trzmielowi, Telewizji Republika S.A., Tomaszowi Terlikowskiemu, Cezaremu Gmyzowi, Anicie Gargas o ochronę dóbr osobistych. Powodem wytoczenia procesu były publikacje dotyczące prywatyzacji spółki.

Na dzisiejszą rozprawę sąd wezwał dwóch świadków – Jarosława Srokę i Mariusza Nowaka. Obydwaj się nie stawili. Sąd postanowił odtworzyć nagrania z TV Republika, zwierające sporne treści, co jednak nie do końca się udało wobec problemów technicznych.

Następnie sąd zadecydował o odroczeniu rozprawy do dnia 7 marca 2016 r., godz. 09:00, sala 660. Mają na nią zostać wezwani świadkowie: Mariusz Nowak, Jarosław Sroka, Marek Falenta oraz Konrad Lasota.

Już wcześniej Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości zażalenie spółki Ciech S.A. w zakresie wniosku o zabezpieczenie powództwa – http://telewizjarepublika.pl/sad-oddalil-zazalenie-ciechu-dziennikarze-telewizji-republika-quotnie-naruszyli-dobrego-imienia-spolkiquot,24104.html

CMWP SDP monitoruje proces.