Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach programu ?Obserwatorium wolności mediów w Polsce? zapraszają na szósty wykład otwarty na temat:
„Czy telewizja zagraża demokracji?”

Wykład poprowadzi dr. Marek Kochan

– absolwent Instytutu Dziennikarstwa i Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Rządu Republiki Włoskiej na Uniwersytecie w Padwie. Autor m.in. Slogany w reklamie i polityce, Pojedynek na słowa.Techniki erystyczne w publicznych sporach oraz Ballady o dobrym dresiarzu.

Wykład odbędzie się 17 czerwca 2010 r. o godz. 17:30 w nowym budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66, sala A 3.

Komentarz do wykładu wygłoszą:

red. Maciej Wierzyński ? dziennikarz, pracował w „Przeglądzie kulturalnym”, w „Polityce”, w „Kulturze” oraz w Telewizji Polskiej. Od stycznia 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. strategii w telewizji TVN24. Od 2006 r. prowadzi własny magazyn Horyzont o sprawach międzynarodowych.

Maciej Strzembosz ? scenarzysta, producent filmowy, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Członek Komitetu Obywatelskich Mediów Publicznych, opracowujący projekt nowej ?ustawy medialnej?.

Serdecznie zapraszamy!