Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich jest w stałym kontakcie z dziennikarzem i aktywistą ukraińskiej organizacji pozarządowej „Kontrola Drogowa” – Rostysławem Szaposznikowem, który w zeszłą środę uciekł z Ukrainy, ostrzeżony przed aresztowaniem za udział w organizowaniu kijowskiego euromajdanu.

Przyszłość dziennikarza jest niepewna. SDP próbuje uzyskać dla niego długofalową pomoc, udzielając mu na razie pomocy doraźnej. Jednak obecnie najważniejsza dla dziennikarza jest możliwość informowania szerokiej opinii publicznej w Polsce i za granica o tym, co dzieje się na Ukrainie.

Zachęcamy Państwa do korzystania z możliwości uzyskania informacji od osoby, która bardzo dobrze zna sytuację nie tylko związaną z protestami, ale także ma szeroką wiedzę na temat ogólnej sytuacji na Ukrainie.

Kontakt do Pana Rostysława Szaposznikowa można uzyskać za pośrednictwem SDP, pisząc na adres: [email protected] lub dzwoniąc pod numer 668 38 00 35.

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnią rozmową udzieloną przez dziennikarza Radiu Swoboda http://www.roadcontrol.org.ua/node/1997