27 listopada b.r. Sąd Apelacyjny w Katowicach  odrzucił  apelację Pawła Gąsiorskiego, redaktora naczelnego portalu zycieporaja.pl.  i podtrzymał wyrok skazujący pierwszej instancji przyznając powódce czyli obecnej wójt gminy Poraj dodatkowo zwrot kosztów sądowych w wysokości 1215 zł.  Razem z kosztami procesu w I instancji (2 tys. zł) i wpłatą na cel społeczny (2 tys. zł) daje to kwotę ponad 5 tys. zł, jaką musi zapłacić skazany dziennikarz.  CMWP SDP objęło ten proces monitoringiem i przekazało do Sądu swoją opinię jako amicus curiae apelując do Sądu o uniewinnienie dziennikarza. Niestety , sąd nie wziął tych argumentów pod uwagę.
W tej sprawie działalność CMWP SDP wspierała także  Fundacja Solidarności Dziennikarskiej.
Sprawa toczyła się  z powództwa obecnej wójt gminy Poraj przeciwko Pawłowi Gąsiorskiemu, który po tym,  jak otrzymał od jednego z mieszkańców gminy kopię faktury za zakup środków czystości, kosmetyków oraz  dwóch par rajstop , opublikował ją wraz z krótkim komentarzem i tytułem  „Kupiła rajstopy za pieniądze mieszkańców” .
Wpis ukazał się 7 maja 2018 roku na portalu internetowym www.zycieporaja.pl oraz został opublikowany na profilu Gminy Poraj na portalu www.facebook.com oraz w grupie zamkniętej Gmina Poraj na portalu www.facebook.com.  Sąd uznał,  iż dziennikarz swoim artykułem zniesławił Panią Wójt i nakazał dziennikarzowi przeprosiny oraz zapłatę za koszt procesu i wpłatę na cel społeczny.
Wójt twierdzi, że w spornej publikacji zawarte były nieprawdziwe informacje, iż pełniąc funkcję publiczną robi prywatne zakupy za pieniądze pochodzące z budżetu gminy. Publikacja zarzuca ówczesnej zastępcy wójta Gminy Poraj, że na koszt gminy zakupiła proszek do prania, tabletki do zmywarki, krem do rak , patyczki zapachowe oraz dwie paczki rajstop. Red. Paweł Gąsiorski opublikował skan faktury wystawionej na gminę Poraj ze szczegółowym spisem w/w zakupów.
szczegółowy opis sprawy oraz stanowiska CMWP SDP   jest tu :
https://cmwp.sdp.pl/skazany-za-rajstopy-cmwp-sdp-w-obronie-red-pawla-gasiorskiego-z-portalu-zycieporaja-pl/
Redaktor Paweł Gąsiorski wystąpi do Sądu z wnioskiem o uzasadnienie tego wyroku.