Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP była uczestnikiem programu „Resortowe dzieci” autorstwa redaktor Doroty Kani, który był emitowany 30 listopada 2023 r. na antenie TVP INFO. Odcinek był poświęcony metodom tzw. domykania systemu medialnego po katastrofie smoleńskiej w 2010 r. Autorką audycji jest red. Dorota Kania. 

W audycji Jolanta Hajdasz przypomniała m.in. sposoby eliminowania dziennikarzy pokazujących nieprawidłowości funkcjonowania mediów w tamtym czasie na przykładzie losów autora książek „Przemysł pogardy”  red. Sławomira Kmiecika i usunięcia z funkcji dyrektora Programu III Polskiego Radia  red. Krzysztofa Skowrońskiego, a red. Cezary Gmyz  przypomniał okoliczności wejścia agentów ABW do redakcji tygodnika Wprost za czasów rządu Donalda Tuska po ujawnieniu przez nią ukrytych nagrań z prywatnych rozmów członków jego rządu w jednej z restauracji warszawskich. Ówczesną sytuację w mediach i swoje doświadczenia osobiste omawiali także red. Bronisław Wildstein,  red. Piotr Nisztor.

Autorką cyklu programów pt. „Resortowe dzieci jest red. Dorota Kania , współautorka książek pod tym tytułem. Cykl „Resortowe dzieci” w TVP INFO to cztery serie programów: media, biznes, służby, politycy, w których prezentowane są powiązania elit medialnych, biznesowych, politycznych i naukowych III RP ze strukturami PRL-u i służbami specjalnymi, zarówno cywilnymi jak i wojskowymi.

audycja dostępna jest tu:  https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/resortowe-dzieci-odcinki,394418/odcinek-36,S01E36,952602