CMWP SDP z zadowoleniem przyjęło informację, jaką otrzymało dziś tj. 20.07.17  z Biura ds. Korporacyjnych Polskiego Radia odpowiedź na nasze oświadczenie z 12.07.17 w sprawie polubownego zakończenia sprawy red. Wojciecha Dąbrowskiego skierowanego na urlop po przeprowadzeniu wywiadu z premier Beatą Szydło.

Rzecznik prasowy Polskiego Radia SA p. Małgorzata Kaczmarczyk poinformowała, iż prezes Zarządu PR SA p. Jacek Sobala odbył spotkania z red. Wojciechem Dąbrowskim i dyrektorem Programu 1 PR Rafałem Porzezińskim, których celem było wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z ostatnimi publikacjami. Strony oświadczyły iż z red. Wojciechem Dąbrowskim nie został rozwiązany stosunek pracy w PR, a p. Prezes deklaruje, iż w ogóle nie było takiego zamiaru oraz że nikt nie występował do Zarządu Polskiego Radia z takim wnioskiem. W piśmie p. Rzecznik jest także informacja, iż strony uzgodniły, że od dnia 17 lipca b.r. red.Wojciech Dąbrowski wraca do prowadzenia audycji publicystycznych, w tym audycji „Sygnały Dnia”.

Strony uzgodniły, że nie będą komentować dalej tej sprawy i informują, iż komunikat ten wydany został wspólnie przez Jacka Sobalę, Prezesa Zarządu Polskiego Radia SA, Rafała Porzezińskiego , dyrektora Programu 1 PR oraz red. Wojciecha Dąbrowskiego.