„W Polsce mamy do czynienia z niezwykłą biernością społeczeństwa” – powiedział prof. Antoni Kamiński, a Sylwester Latkowski, zastępca redaktora naczelnego „Wprost” dodał, że  fakty związane ze sprawą „Amber Gold” i podobnymi będą wychodzić na światło dzienne, tak długo, jak będą o nich pisać media. Takie są najważniejsze wnioski z debaty organizowanej przez CMWP SDP, która odbyła się wczoraj w siedzibie SDP na Foksal 3/5.

Oprócz wyżej wymienionych w panelu udział wzięli: Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny „Super Expressu”, który opowiadał m.in. o pozwie, jaki złożył przeciw jego gazecie w imieniu Michała Tuska Roman Giertych, oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej, który z kolei przedstawił okoliczności prowokacji dziennikarskiej, przeprowadzonej na zlecenie „GP” w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Moderatorem dyskusji był Wiktor Świetlik. Głos z Sali zabrali także zaproszeni goście, m.in. mec. Artur Wdowczyk, dr Barbara Fedyszak – Radziejowska czy Stefan Truszczyński.

Szersza relacja na portalu Sdp.pl:

http://www.sdp.pl/o-amber-gold-i-dziennikarstwie-sledczym-na-foksal

a także w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”:

http://gpcodziennie.pl/13788-procesy-odbieraja-wiarygodnosc-mediom.html

PW