W przedostatni dzień marca Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP, była gościem audycji publicystycznej „Podsumowanie wydarzeń tygodnia głosami trzech pokoleń Polaków”  w Radiu Poznań autorstwa red. Romana Wawrzyniaka. W studiu dyskutowali także prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak. filolog, wykładowca na UAM, założyciel Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, Piotr Dwornicki, prorektor Collegium Humanum i Kevin Nowacki, prezes Instytutu Poznańskiego.

Komentowano następujące tematy:

  • W rządzonej przez Platformę Obywatelską stolicy Wielkopolski 2 kwietnia, w dniu 18. rocznicy śmierci Jana Pawła drugiego, nie będzie żadnego marszu papieskiego ani wspólnej modlitwy. Nieznani sprawcy w godzinach od 8 do 22 zablokowali trzy związane z Ojcem Świętym w Poznaniu miejsca zgłaszając zgromadzenia publiczne. Organizatorzy corocznych spotkań pod Krzyżem Papieskim na Łęgach Dębińskich zrezygnowali ze spotkania w obawie o bezpieczeństwo jego uczestników i możliwą prowokację. O czym świadczą takie działania władz Poznania?
  • Opozycyjne media wciąż grają w kampanii atakiem na Jana Pawła II. Jedna z dziennikarek Gazety Wyborczej próbowała nawet zasugerować, że „coś łączy sprawę Roman Polańskiego z JP2″. Chodzi o reżysera skazanego w Stanach Zjednoczonych za pedofilię i gwałt na nastoletniej dziewczynie.
  • Marszałek polskiego Senatu Tomasz Grodzki odmówił obrony Jana Pawła drugiego i zablokował rozpatrzenie przez izbę uchwał zgłaszanych przez PiS oraz PSL. Uzasadniał to tak: „Jeśli parlament będzie reagował na każdą próbę atakowania tej czy innej ważnej osoby, to nie będziemy nic innego robili, tylko podejmowali uchwały w obronie czci”.
  • Kampania wyborcza. Kiedy Donald Tusk jest prawdziwy? Kiedy mówi do swojego wyborcy „z jakiej paki, Panie z jakiej paki?” (chodziło o odszkodowania od Niemiec)? Czy kiedy do innego wyborcy mówi „odbieram Panu głos”? Czy wtedy kiedy mówi, że katolicy nie mogą głosować na PiS, ani Konfederację?
  • Czy Donald Tusk, który nie może przebić „szklanego sufitu” i 30. procent poparcia, zostanie podmieniony przez Rafała Trzaskowskiego?
  • Z publicznej wypowiedzi Romana Giertycha wynika jaki jest plan opozycji na zwycięstwo w  wyborach. Najpierw idziemy osobno, by zebrać jak najwięcej ludzi, a później łączymy te rzeczki poparcia w jeden duży nurt i pokonujemy znienawidzony PiS. Czy to wystarczy?
  • Do skandalu doszło także w Chodzieży. NIE dla Witolda Pileckiego powiedział burmistrz tego miasta. Były rzecznik prasowy kampanii wyborczej w Wielkopolsce kandydatki Platformy Obywatelskiej na prezydenta, burmistrz Chodzieży Jacek Gursz, nie zgodził się na upamiętnienie obeliskiem bohatera narodowego, zamordowanego przez komunistów rotmistrza Witolda Pileckiego. Chodziło o obelisk, który zająłby 1 metr kwadratowy ziemi. Kogo reprezentuje i spadkobiercą jakiego pokolenia jest obecny burmistrz Chodzieży?

cała audycja:

więcej informacji: https://radiopoznan.fm/informacje/wielkopolskie-popoludnie/podsumowanie-tygodnia-glosami-trzech-pokolen-polakow-w-wielkopolskim-popoludniu