Postępowanie dyscyplinarne wobec prof. Agnieszki Popieli narusza fundamentalną dla ustroju demokratycznego zasadę wolności słowa – powiedziała dr Jolanta Hajdasz , dyr.  Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP  w emitowanej na żywo 2 stycznia 2020 r. audycji Gość Polskiego Radia 24 prowadzonej przez red. Michała Rachonia .  30 grudnia 2019 r. CMWP SDP zaapelowało o umorzenie postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Agnieszki Popieli w związku z jej publikacjami dotyczącymi wręczania korzyści majątkowej marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu.

Apel CMWP SDP w obronie prof. Agnieszki Popieli : http://https://cmwp.sdp.pl/apel-cmwp-sdp-o-umorzenie-postepowania-dyscyplinarnego-wobec-prof-agnieszki-popieli-z-uniwersytetu-szczecinskiego/

W audycji  Gość Polskiego Radia 24  wystąpił także red. Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin , który mówił o kolejnych zarzutach korupcyjnych wobec marszałka senatu  Tomasza Grodzkiego.  – Wszystko wskazuje na to, że prędzej czy później będzie miał on proces karny. Ujawniliśmy pięć przypadków korupcji z udziałem marszałka Grodzkiego, a w kolejce jest kilkanaście osób. Jeden z mężczyzn zapowiedział, że jest w stanie poddać się badaniom wariograficznym i to, co powiedział nam, jest w stanie powtórzyć również przed sądem – powiedział red. Tomasz Duklanowski.  Gościem audycji był także Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

wypowiedź Jolanty Hajdasz :  http://https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2430097