KOMUNIKAT PRASOWY

 

 

Rusza IV edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”

 

Rozpoczęła się IV edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”, którego ideą jest promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy. Organizatorami Konkursu są: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Impresja Studio Promocji. W tym roku Kapituła Konkursu oceniać będzie pracodawców z następujących branż: przemysłu chemicznego, infrastrukturalnej i przemysłu wydobywczego. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na przełomie października i listopada br.

 

W Konkursie „Pracodawca Godny Zaufania” przyznawane są wyróżnienia dla przedsiębiorstw działających na polskim rynku, które sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania w zakresie polityki pracowniczej. W każdej edycji oceniani są przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory rynku. W tym roku Kapituła skupi się na ocenie przemysłu chemicznego, branży infrastrukturalnej oraz przemysłu wydobywczego, i wyłoni liderów – firmy będące godnym zaufania partnerem dla pracowników..

 

Chcemy, by nasza inicjatywa przyczyniła się do promowania dobrych wzorców. Największe polskie firmy bardzo często realizują ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty programy skierowane do pracowników. Dobry przykład idzie z góry – mamy nadzieję, że wyróżnienie najbardziej interesujących programów realizowanych przez największe firmy będzie inspiracją dla innych przedsiębiorców – powiedział Tomasz Brzozowski z Biura Promocji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”.

 

Nadesłane przez pracodawców ankiety oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli znanych i cenionych instytucji pozarządowych. W skład Kapituły Rankingu wchodzą przedstawiciele m.in.: Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytutu Globalizacji, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, Centrum Monitorowania Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Kapituła oceniać będzie przede wszystkim takie elementy polityki pracowniczej jak: programy socjalne, umożliwienie doskonalenia umiejętności zawodowych i zdobywania dodatkowej wiedzy, pomoc dla pracowników i członków ich rodzin w trudnej sytuacji życiowej i materialnej oraz poprawne monitorowanie praw pracowniczych.

 

W Konkursie przyznawana jest również nagroda specjalna dla dziennikarzy mediów elektronicznych i drukowanych, przyczyniających się do promocji pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej.

 

Więcej informacji na stronie www.pracodawcagodnyzaufania.pl

Kontakt:

 

Biuro Promocji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”

[email protected]

tel. (22) 389 50 04