14 października przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L.

Zeznawał na niej kolejny świadek – Tomasz Budzyński, były szef delegatury ABW w Lublinie (odszedł ze służby w 2007 r.). Zdecydował się na taki krok dopiero po siedmiu latach, gdyż wcześniej bał się „długich rąk służb”. Zeznał, że jego zdaniem Sumliński jest niewinny i padł ofiarą prowokacji ze strony ABW. Budzyński ujawnił, że zastępca szefa ABW płk Jacek Mąka, podczas rozmowy z nim w cztery oczy (III-IV 2008), próbował naciskać na niego, aby namówił Sumlińskiego do współpracy z Agencją, której celem miało być zdyskredytowanie prac Komisji Weryfikacyjnej WSI. Mówił, że także jego koledzy z ABW informowali go, że Sumliński padł ofiarą prowokacji.  

Budzyński opowiadał również m.in. o wspólnych spotkaniach z Sumlińskim i Aleksandrem L.

Drugi wezwany świadek – Krzysztof Winiarski – nie zjawił się na rozprawie. Sąd poinformował, że podejmie kolejną próbę wezwania go na rozprawę w dn. 30 października (godz. 11:00, sala 159). Strony powinny być przygotowane do wygłoszenia mów końcowych.

Więcej na: http://ander.salon24.pl/673681,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-14-10-2015-r  

Wojciech Sumliński i Aleksander L. są oskarżeni o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.