Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego. Stawił się na niej świadek ksiądz Stanisław Małkowski. Zeznał m.in. o relacjach łączących Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L.

Następnie dziennikarz złożył wnioski:

– o dołączenie do akt sprawy pisma prokuratora Andrzeja Witkowskiego do premiera Jarosława Kaczyńskiego w sprawie udziału Sumlińskiego w rozwikłaniu okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

o dołączenie do akt sprawy kserokopii fragmentu artykułu „Ściśle tajne akta Macierewicza”, którego współautorem był Michał Majewski

– o dołączenia do akt pism odnośnie innej sprawy, która została zwrócona do Prokuratury Okręgowej

– o konfrontację Bronisława Komorowskiego ze wskazanymi świadkami

– o przesłuchanie w charakterze świadka Krzysztofa Winiarskiego

– o dołączenie do akt sprawy książki „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”.

Sąd postanowił uwzględnić trzy pierwsze wnioski. W sprawie przesłuchania Krzysztofa Winiarskiego, poprosił Wojciecha Sumlińskiego o podanie danych identyfikujących, za pomocą których byłoby możliwe ustalenie jego adresu lub nawiązanie z nim kontaktu. Co do pozostałych wniosków sąd postanowił je rozpoznać po ich uzupełnieniu i zapoznaniu się z argumentacją.

Kolejna rozprawa odbędzie się w dn. 01.07.2015 r. o godz. 10:00 w sali 24. Sąd zapowiedział, aby strony były już gotowe na wygłaszanie mów końcowych.

Wojciech Sumliński i Aleksander L. są oskarżeni o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

Więcej na: http://ander.salon24.pl/651174,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-28-05-2015-r  

 CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarz