30 października przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L.

Zeznawał na niej świadek Krzysztof Winiarski. Opowiadał m.in. o swoich spotkaniach z Bronisławem Komorowskim. Na jednym z nich, w II-III 2008 r., ten miał go wypytywać o to, czy zna Wojciecha Sumlińskiego oraz o wiedzę dotyczącą aneksu do raportu z weryfikacji WSI czy Fundacji Pro Civili. Świadek zeznał także, na temat swojej znajomości z Bogusławem Bagsikiem, który miał mu zlecić zabójstwo dziennikarza Mariusza Łapińskiego za 50 tys. dol. Świadek zgłosił tę sprawę w Prokuraturze w Piasecznie, która jednak ją umorzyła, a Bogusław Bagsik spędził w Prokuraturze tylko 60 minut.

Kolejna rozprawa odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 9:00 w sali 24 Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli. Będą już na niej najprawdopodobniej czytane mowy końcowe stron.

Więcej na: http://ander.salon24.pl/676713,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-30-10-2015-r

Wojciech Sumliński i Aleksander L. są oskarżeni o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.