Ukarania funkcjonariuszy i innych osób odpowiedzialnych za bezprawne zatrzymanie dziennikarzy w siedzibie PKW domagał się mec. Artur Wdowczyk, reprezentujący CMWP SDP podczas spotkania zorganizowanego w Komendzie Głównej Policji.

Przedstawiciel CMWP przestrzegał także przed nadużywaniem przepisu o naruszeniu miru domowego (Art. 193 kk.) tak jak miało to miejsce w PKW.

Spotkanie było poświęcone „omówieniu i uszczegółowieniu współpracy policji z dziennikarzami podczas interwencji policyjnych” i odbyło się dziś rano (18.12.14). Do aresztowania dziennikarzy doszło w nocy 20/21 listopada 2014 r. Postawiono im właśnie zarzuty naruszenia miru domowego. Dwaj z nich – Tomasz Gzell – fotoreporter PAP i Jan Pawlicki – reporter TV Republika zostali uniewinnieni przez sąd 5 grudnia. Nadal toczy się proces Hanny Dobrowolskiej – członkini SDP oraz Witolda Zielińskiego z Niepoprawneradio.pl. Do wypracowania zasad współpracy z przedstawicielami mediów w trakcie interwencji policyjnych zobowiązała KGP minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.