Na karę 7 lat pozbawienia wolności skazał dziś Sąd Okręgowy w Płocku Bartosza N., oskarżonego o zabójstwo dziennikarza z Mławy Łukasza Masiaka. Sąd przychylił się do wniosku obrońcy i zmienił kwalifikację czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem był zgon dziennikarza.

Prokuratura, a także pełnomocnik wdowy po Łukaszu Masiaku oraz ona sama, jako oskarżycielka posiłkowa, wnosili o uznanie Bartosza N. za winnego zabójstwa i wymierzenie mu 25 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 r. w jednym z mławskich lokali. Łukasz Masiak miał zginąć w wyniku silnego kopnięcia w głowę. Bartosz N. nie przyznał się do zabójstwa, utrzymując, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Zdaniem sądu materiał dowodowy zebrany w sprawie nie przekonuje, aby śmierć Łukasza Masiaka była związana z jego działalnością zawodową. Miała ona być wynikiem zatargu towarzyskiego.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: PAP

CMWP SDP monitorowało sprawę:

List otwarty do minister Teresy Piotrowskiej – http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=669

Apel do prokuratury o przeprowadzenie kontroli w sprawie śledztwa dotyczącego śmierci dziennikarza – http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=735http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=753