Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zostało wyróżnione w XXI edycji ?Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu? za działania społeczne, których celem jest ochrona wolności słowa i wsparcie niesione lokalnym mediom.
W raporcie, przygotowywanym przez: tygodnik Gazeta Finansowa, Super Biznes (ekonomiczny dodatek Super Expressu), portale Kurier365.pl oraz RaportCSR.pl, już po raz 21. wyróżnione zostały najciekawsze, społeczne inicjatywy.
W najnowszej edycji Raportu, spośród 29 różnych projektów, wybrano dwa: konkurs grantowy organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukaszewicza oraz działania społeczne prowadzone przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy SDP, których celem jest ochrona wolności słowa i wsparcie lokalnych mediów.
Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu tygodnika Gazeta Finansowa publikowany jest co kwartał i w całości poświęcony jest obszarowi CSR. W każdej edycji wybierane są dwa projekty z zakresu CSR, które wyróżniły się pod względem oryginalności, siły oddziaływania i spójności z polityką i strategią firm lub instytucji je realizujących.
Cały raport można także pobrać ze strony www.raportcsr.pl.