Majowy numer „Kuriera Wnet”, ukazujące się w Toronto polskie pismo „Głos”, audiobook Igora Bunina „Złoto Partii” oraz uzupełnienie do książki Krzysztofa Karonia „Historia antykultury 1.0” to kolejne propozycje w ramach akcji SDP i CMWP SDP wpierania prasy w czasie pandemii. Informacje o tych pozycjach przesyłamy nieodpłatnie wykorzystując naszą listę mailingową.

Kurier WNET nr 71/2020  

Billa Gatesa nie lubię i chciałbym, żeby wybory prezydenckie były w maju. I to zdanie niech w tym majowym „Kurierze WNET” wystarczy za polityczny komentarz. Bo w tych dwóch prostych twierdzeniach zawiera się zarówno mój stosunek do pandemii i globalnej destrukcji, jak i polskiej polityki. Nie chcę obowiązkowych szczepionek, dronów mierzących temperaturę, aplikacji kontrolujących, z kim się spotykamy, sieci 5G, rządów finansowej oligarchii i chińskich komunistów. Nie ufam Światowej Organizacji Zdrowia i poecie publikującemu wiersz na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej”. Groteskowi są politycy, którzy w piątym roku brutalnej kampanii wyborczej twierdzą, że jej nie ma. Mierzi mnie zakłamanie świata i melodia wyśpiewywana przez wielkie media. Dlatego z przyjemnością napiszę tu o radiu, którego słucham… pisze Krzysztof Skowroński, red. nacz. Kuriera Wnet.

Co jeszcze znajdziemy w majowym numerze? Projekt konstytucji zadowalający wszelkie oczekiwania opozycji i kończący wojnę polsko-polską proponuje Zbigniew Kopczyński, Andrzej Jarczewski pisze o tym, jak radiowa Trójka zaszczepiła michnikowszczyznę całemu pokoleniu słuchaczy, Bonnie Evans z „The Epoch Times” o najnowszym raporcie na temat grabieży organów w Chinach, Paweł Bobołowicz przypomina operację kijowską z 1920 roku, cytując Józefa Piłsudskiego, Symona Petlurę i Tadeusza Kurtrzebę, a Jadwiga Chmielowska pisze o tym, iż świat opanował wirus, a niektórych polityków i ekspertów – świrus. Kurier Wnet w maju jest dostępny nadal tylko w wersji online, jest w całości tylko w sprzedaży , ale podajemy link do bezpłatnych treści, każdego dnia dodawany jest kolejny bezpłatny artykuł i można znaleźć prawie wszystkie archiwalne numery Kuriera do pobrania za darmo.

Kurier WNET dostępny jest tutaj.

„Głos”

Polskie czasopismo ukazujące się w Toronto.

Numer do pobrania tutaj.

Archiwalne numery „Głosu” można znaleźć tutaj.

 

Audiobook

Igor Bunin – Złoto Partii Cz. 1 Inwazja

Igor Bunin w swojej książce opisuje losy majątku najpierw partii bolszewickiej, a potem komunistycznej, aż do rozpadu ZSRR.

Posłuchaj tutaj.

 

Książka

Krzysztof Karoń „Historia Antykultury 1.0”

„Historia antykultury” Krzysztofa Karonia to próba uporządkowania podstawowej wiedzy o mechanizmach życia społecznego, historii kultury i historii antykulturowego marksizmu.

Autor wydał uzupełnienie do pierwszego wydania, które możemy pobrać tutaj.

 


 

Przypominamy, że trwa akcja SDP i CMWP SDP, której celem jest wsparcie  prasy drukowanej, dedykowana szczególnie tym gazetom, które wydawane są obecnie jedynie online i które przed czasem pandemii koronawirusa  były w sprzedaży w wersji papierowej, a teraz są dostępne w sieci za darmo.  Ze względu na skutki obostrzeń związanych z zagrożeniem koronawirusem  prasa drukowana przeżywa coraz bardziej się nasilający kryzys związany z ogromnym ograniczeniem możliwości jej promocji i przede wszystkim dystrybucji. Dlatego SDP postanowiło udostępnić swoje strony internetowe (sdp.plcmwp.pl) i bazę mailingową do nieodpłatnego promowania tych w/w wydawnictw. Prosimy o nadsyłanie na adres – [email protected]  – linków z dostępem do konkretnego numeru, będziemy je rozsyłać do naszych członków i wszystkich adresatów znajdujących się w naszej bazie mailingowej. Przypominamy, że SDP nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w tych gazetach, a prezentowane na ich łamach poglądy wyrażają stanowiska Autorów i Redakcji, a nie SDP.

 

Więcej czasopism do pobrania można znaleźć tutaj.