Krok w dobrą stronę. Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku red. Tomasza Sakiewicza pozwanego przez prezesa fundacji „Otwarty Dialog”
Sąd Okręgowy w Warszawie – IV Wydział Cywilny na rozprawie 13 czerwca b.r. zdecydował o dalszym rozpoznawaniu sprawy redaktora Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” pozwanego przez Bartosza Kramka, prezesa fundacji „Otwarty Dialog”. Na kolejnej rozprawie 15 lipca ma być przesłuchany przez Sąd red. Tomasz Sakiewicz, który wnioskował o to formalnie od pierwszych rozpraw w tej sprawie, a którego zdania sąd niższej instancji nie uwzględnił. Sprawa jest objęta monitoringiem CMWP SDP, w imieniu SDP w rozprawie apelacyjnej uczestniczyła red. Anna Maria Szczepaniak. Rozprawa odbyła się w trybie zdalnym. Bartosz Kramek zarzuca Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu "Gazety polskiej" i wydawnictwu Niezależne Wydawnictwo [...]