Dziennikarze na granicy polsko – białoruskiej. Relacja CMWP SDP
Ponad 100 dziennikarzy uczestniczyło do tej pory w wyjazdach z funkcjonariuszami Straży Granicznej w strefę pasa przygranicznego Polski i Białorusi, a Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wydała ponad 140 dziennikarskich akredytacji. Informacje te CMWP SDP uzyskało od Straży Granicznej i z Biura Prasowego KPRM po skierowaniu pytań do tych instytucji po dwóch tygodniach obowiązywania znowelizowanej ustawy o ochronie granicy. Ze względów bezpieczeństwa dziennikarze nadal nie mogą swobodnie pracować na tym terenie, warunki pracy, jakie dla nich przygotowano umożliwiają jednak przygotowanie prostych materiałów informacyjnych i reporterskich. Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP uczestniczyła w wyjeździe akredytowanych dziennikarzy na granicę z Białorusią 16 grudnia . [...]